Som pokazená trojkolka v pivnici ....

Autor: Katarína Palečková | 10.3.2013 o 21:41 | (upravené 10.3.2013 o 21:54) Karma článku: 5,03 | Prečítané:  190x

Tma, ticho a víriaci sa prach. To sú moji spoločníci posledné hodiny, dni, týždne, mesiace či roky. Kde tu započujem znejúce hlasy niekde v diaľke a neustále dúfam, že kľučka na dverách svojim pohybom nie len zotrie prach zasadnutý na nej, ale pustí dnu lúče svetla a tam uvidím tie krásne a vysmiate detské tváre. Márne .... ostala mi len kniha spomienok.

 

Čo sa stalo s tými nadšenými deťmi, keď ma 1x uvideli? Odišli? Zabudli? NIE!! Slečna Technológia zničila ich chuť na pohyb a cit k prírode.

Stojím bez pohnutia dlhé roky, pozerám na špinavú zem a rátam počet mravcov prechádzajúcich sa popred moje kolesá. Zrazu počuje korky .... otáčajúci kľúč v zámke a o chvíľu ma lúč svetla pošteklí svojim teplom. Kto to je? Deti, ktoré na mňa už zabudli? ÁNO!!! Moje retiazkové srdce od radosti podskočilo. Žeby tá odporná nuda omrzela decká, ktoré boli predtým naplnené a objímané pani Láskou?

Ľudské ruky sa natiahli ku mne a jemne ma vytiahli zo zovretia neporiadku. Moja radosť je bez hraníc, konečne mám oba pedále a žiarim čistotou. Dotyk s betónom si už moje kolesá ani nepamätajú a objatie tých detských rúk, ktoré držia moje kovové rúčky majú pre mňa cenu zlata. Opäť pohyb, radosť, slnko, smiech a nezabudnuteľné zážitky ako nás ujo Mesiac už vyháňa domov. Zrazu sa zotmelo a ja som opäť stála tam, kde predtým, ale tentoraz plná spokojnosti a prehriata šťastím.

Opriem sa a premýšľam. Čo tak  zrazu sa udialo, že si spomenuli deti na mňa? Zmenili sa? Vrátili sa naspäť k iným hodnotám ako len sedieť za počítačom alebo hladkať rukami tie technologické zázraky? Zrazu moje svetlá zaplavili slzy, veď vypli elektrinu a slečna Technológia spala. Čo som čakala? Som iba stará už síce opravená, ale stále len trojkolka v pivnici....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odhalila kauzu slovenského predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala momentálne najznámejšia slovenská whistleblowerka, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bude padať ďalej

V Prešove bude Smer v najhoršej kondícii.

SVET

Pozrite si, ako za dva roky zničila vojna Donecké letisko

Miesto bojov medzi proruskými separatistami a ukrajinskou armádou.


Už ste čítali?