Mojich 7 divov - r. 2010

Autor: Katarína Palečková | 27.2.2013 o 0:29 | (upravené 27.2.2013 o 0:38) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  88x

Keď som si prečítala tému Mojich 7 divov, okamžite som sa zamyslela. Áno, viem, nie vždy to moje zamyslenie sa nad vecami dopadlo najlepšie, no v tomto zamyslení som mala jasno. Myslím si, že každý jeden z nás máme rôzne hodnoty života a jeho cena je pre každého odlišná. Tak to  bude aj pri 7 divoch. Ako tak sedím a píšem tieto riadky, hlavou mi lieta mnoho pekných myšlienok, ktoré by som napísala. Vôbec nemusím uvažovať nad jednou vetou pol hodinu.  Pero mi kĺže po papieri tak ako myšlienky udávajú tempo. Môžem povedať, že príčinou bude jasnosť, ktorú mám v mojom živote a viem, čo je pre mňa najdôležitejšie. Mojich 7 divov nespája žiadna konštrukčná veľkoleposť, ale sú pre mňa úžasné.

 

  • MAŤKO AKUBKO

Dva malé anjeliky s vyčnievajúcimi rožkami na hlávke. Moji synovci, ktorých by som nedala za nič na svete. Možno si budete myslieť, že by som mala medzi divy dať celú rodinu, no tieto anjeliky ju celú zastupujú. Každý jeden z nich svojou tváričkou a výzorom zastupuje jednu časť rodiny. Je zaujímavé ako sa príroda postará o to, aby tí, ktorí už medzi nami nie sú, ostali nie len v srdci pozostalých, ale i v tvárach ich potomkov.

  • ANJELIK SO ŠTYRMI NOHAMI

Neodmysliteľnou časťou mojich divov je štvornohý miláčik a najlepší priateľ človeka. Mnoho z vás sa určite zasmeje, ale pre mňa bol náš psík ako ďalší člen rodiny. Viem, mohla som sem napísať kopu iných vecí alebo ľudí. Ale nie! Prežil so mnou detstvo, pubertu, polovicu strednej školy, a tak povediac krásny dosť dlhý úsek môjho života. Bol pri mne, keď som plakala, bol pri mne, keď som sa smiala. Jeho strata neuveriteľne bolí a jeho miesto v mojom srdiečku nenahradí nik! NIKDY!

  • KNIHY

Každý človek má rád iný žáner. Fascinuje ma, že aj v tejto modernej dobe sa stále nájdu mladí ľudia, ktorí sa nevedia kníh nabažiť. Milujem pocit, keď čítam a nevnímam svet okolo seba. Moja najobľúbenejšia kniha je Sofiina voľba. Na knihy by som nikdy nedala dopustiť, pretože niektoré sú bránami do sveta minulosti.

  • HUDBA

Mám hrozný deň? Pustím si hudbu a problém je vyriešený. Len málokto dokáže žiť bez hudby. Dá sa to vôbec? Podľa mňa nie.

  • PRIATELIA

Poznáte výrok, že priatelia sú ako anjeli, ktorí vám požičajú krídla, keď vy zabudnete lietať? Myslím, že výstižnejšie sa to napísať nedá. Keď plačem, utrú mi slzy. Keď sa smejem, smejú sa so mnou. Ďakujem Bohu, že ich mám.

  • VZDELANIE

Na čo nám je vzdelanie? To je otázka, ktorú si položí nejeden človek alebo lepšie povedané študent. Ja si uvedomujem, že vzdelanie je jedna z najdôležitejších veci v živote. Len ťažko sa dá uveriť, že existujú ľudia, ktorí možnosť študovať berú ako skvelú skúsenosť tejto doby. Sú takí ľudia, ale je ich veľmi málo. S hrdosťou môžem povedať, že do tejto skupiny patrím aj ja. Vážim si každú príležitosť, ktorú mi život ponúkne.

  • SPOMIENKY

Sú bezpochyby zlatým klincom života. Aj keď nie vždy sú len príjemné, ale sú. Život každému jednému z nás dáva jednu facku za druhou. Ale myslím si, že len vtedy, keď mu to my sami dovolíme. Nemyslíte? Však každý z nás sa učí na vlastných chybách. No život zanecháva aj krásne spomienky, na ktoré sa nezabúda. A už je len na vás či si znepríjemníte prítomnosť a budúcnosť minulosťou. No podľa mňa je to tá najväčšia blbosť.

 

Čas letí ako záprah, nad ktorým praská bič. Ale aj napriek tomu nezmením svoj pohľad, hodnoty ani postoj k životu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?